Bizim Kocaeli Gazetesi / 18.01.2013

İçim; Dışım, Mimarlık’ın ortakları Eda Kamış ve Aycan Yayla, Pekdemir İnşaat’ın Bahçecik’deki Bahçeada Villaları’nın tasarımını genç ve cesur bakış açılarıyla tasarlayacak

Geçen yıl Mayıs ayında Bahçecik`te başlayan Pekdemir Villaları`nın iç tasarımını ve dekorasyonunu yapacak olan İçim; Dışım, Mimarlık`ın ortakları Eda Kamış ve Aycan Yayla, genç bakışlarıyla yeni bir çığır oluşturuyor. İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık mezunu olan genç mimarlar, farklı dizaynlarıyla İzmit`te adından sıkça söz ettirecek.
İZMİT`TEKİ İLK ÇALIŞMALARI
Ekim ayında bitecek olan 46 konutun yer aldığı Bahçeada Villaları`nın tasarımını yapan İçim; Dışım, Mimarlık, Mayıs 2012 yılında merkezi İstanbul Levent`te yer alıyor. Daha önce çeşitli konut, mağaza, restaurant, eczane, otel ve benzeri işlerde yer alan İçim; Dışım, Mimarlık`ın İzmit`teki ilk işi ise Pekdemir İnşaat`la başlayacak.
İSİMLERİNİN ÇIKIŞ NOKTASI
İçim; Dışım, Mimarlık`ı farklı kılan ise mesleklerine duydukları sevgi. Resmiyetin yarattığı soğukluğu kıran bir yapılarının olduğunu belirten genç ortaklar, bundan dolayı da hizmet alanlarından memnun olduklarını ifade etti. Genç ortaklar, “Bizi diğer firmalardan ayrı kılan ismimizin çıkış noktası. Mimarım dediğimizde ‘İç mi dış mı?` şeklinde sorular yöneltiyor. Bizim de cevabımız ‘içim dışım` oldu. Biz bu samimiyetle çalışıyoruz. Web sitemimiz de çok içli-dışlı bir sitedir” dedi.
TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLİYOR
Mimarlık ofisi olarak İstanbul yakın olan pek çok ilde hizmet verdiklerini belirten genç mimarlar, gelen tekliflere göre değerlendirme yaptıklarını kaydetti. Genç mimarlar, “Eğer il yakınsa ve orada bir ekip kurmamız sıkıntı yaratmıyorsa orada çalışıyoruz” diyerek çalışma alanlarından söz etti.
DEVAM ETTİRMEK İSTİYORLAR
İzmit`in en büyük ve kaliteli inşaat firması olan Pekdemir İnşaat`la çalışmaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekleyen genç mimarlar, “Pekdemir İnşaat`ın bizim gibi genç bir ekibi desteklemesi bizi mutlu etti. Bundan sonra da Pekdemir İnşaat`ın diğer projelerinde iş ilişkimizi devam ettirmek istiyoruz” diyerek isteklerini belirtti.
GENÇ VE CESUR
Kendilerini farklı kılan şeyin genç ve cesur olmalarından kaynaklandığını ve herkesin baktığı yönden bakmadıklarını olduğunu vurgulayan genç mimarlar, “Bizim çalışma felsefemiz, gerçek bir samimiyetle hizmet alan kişiyle buluşmak. Aynı samimiyeti bekleriz ve bu samimiyetle hizmet alaa beklentilerini karşılayacak en iyi hizmeti vermeye çalışırız” sözleriyle İzmit`te çalışmaktan duydukları keyfi dile getirdi. [18.01.2013/Cuma]