ARTUR: çekici, etkileyici, baştan çıkarıcı [Türkçe Kökenli]

DRAGO: değerli, pahalı [Slavca Kökenli]

***

REFERANSLARIMIZ

  • Show Tv Cumartesi Sürprizi ve Pazar Sürprizi programlarında, Gamze Karaman için kostüm danışmanlığı (styling) hizmeti… [2013]

***

MODA STİL DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Bu hizmet “sezon stil danışmanlığı”, “günlük stil danışmanlığı” olarak iki farklı başlık içerir.

– Hizmet veren, hizmet alan ile bir “ön toplantı” yapar. Hizmet alanı, “gerek sosyal çevresi, gerek yaşam biçimi ve gerek zevkleriyle” tanımaya çalışır. Hizmet alanın günlük hayatta sıkça kullandığı birkaç kombini inceler; “saç, makyaj, parfüm vb.” gibi yapılmasının gerekli olduğunu düşündüğü bazı değişiklikler konusunda yönlendirir. Bunların dışında hizmet alanın stil ve moda konusundaki zevkleri öğrenilir.

– Ön görüşme sonrasında hizmet veren; “zevkleri, yaşam biçimi, çalışma ortamı ve sosyal çevresi” gibi durumları göz önünde bulundurarak hizmet alana farklı konseptlerde stil önerileri (look book) sunar.

– Oluşturulan “stil önerileri yeni bir görüşmeyle” hizmet alana sunulur. Hizmet alanın talep ve istekleri doğrultusunda gerekli değişiklikler yapılır ve onay alındıktan sonra “stil oluşturma süreci” başlar.

– “Sezonluk danışmanlık kapsamında”; hizmet alana “sezon alışverişi günü”belirlenir. “Bugün ve takip eden iki iş günü boyunca” hizmet alana belirlenen mağazalardan sezon alışverişi yapılır. Alışveriş sırasında hizmet alana “alınan ürünlerle nasıl kombinler yapabileceği”, neleri giymemesi gerektiği ve kombinlerde nelere dikkat etmesi gerektiği gibi ipuçları da verilir.

-”Sezon alışverişi günlerinin” tamamlanmasının ardından “hizmet alanın izni dahilinde” son görüntüsü fotoğraflanır ve kendisine “my style, my look” adı altında tamamen kendisine özel bir stil cep kitabı hediye edilir. Hizmet alanın stiliyle ilgili önceki fotoğraflarını, yapılan ufak yanlışları, verdiğimiz danışmanlık hizmeti sonrası öğrendiği ipuçlarını, son fotoğraflarını içeren bu kitap, kişinin “stil geçmişi” ya da “stil arşivi” olarak da tanımlanabilir.

– Sezonluk danışmanlık kapsamında; hizmet alan, hizmet verenden yapılan sözleşme gününden itibaren “üç ay boyunca telefon, e-mail ya da görüşme yoluyla hizmet almaya” devam edebilir.Ancak bu 3 ay içinde görüşme yoluyla danışmanlık hizmeti talep edilecekse bunun için randevu alınması gereklidir.

– “Günlük danışmanlık kapsamında”; hizmet veren, hizmet alana özel bir gece, düğün, davet, toplantı, açılış gibi tek gün ya da tek gecelik stil danışmanlığı verir.

– Hizmet alan ile yapılan görüşme sonrası, “fiziksel özellikler, yaşam biçimi, davet konsepti, davet yeri, davet mevsimi, davet saati” gibi durumlar göz önünde bulundurularak o güne özel bir stil oluşturur.

– Oluşturulan stildeki ürünlerin tedariği için bir kereye mahsus olmak koşuluyla hizmet alan ile alışveriş yapılır. Ürünlerin temin edileceği mağazalar ziyaret edilir. Özel dikim ya da tasarım parçalar var ise bunlarla ilgili tasarımcılar ile hizmet alan bir araya getirilir ve tüm parçaların tamamlanması sağlanır.

– Son olarak da hizmet alana “bugünkü stilim” adlı, bu keyifli stil gününün hatırası olacak ve arşivinde yer alacak kendisine özel bir “cep kitapçığı” hediye edilir.

… ARTUR & DRAGO MODA STİL DANIŞMANLIĞI MERKEZİ …

ARTUR & DRAGO / BLOG

Aycan Yayla & Eda Kamış